دیروز و امروز

داشتم عکسهای آرشیدا رو نگاه میکردم. از روزهای نوزادیش تا الان. از سختیها و  خستگی ها و بی خوابی ها و ... که بگذریم واقعا" متوجه نشدم کِی و چجوری بزرگ شد!!!!!!!!!!! اون نوزاد وابسته و آروم الان دیگه برای خودش دختر کوچولویی شده که برای رسیدن به خواسته هاش ، بسته به شرایط ، گاهی اوقات زور میگه گاهی اوقات هم با لحن درخواست و خواهش حرفشو میزنه. اونقدر سریع میگذره که باور کردنش داره برام سخت میشه. شش ماه پیش تولد یکسالگی آرشیدا بود و آرشیدا و کیاشا دوتا جوجه بیشتر نبودند.

                                                            .

                                                            .

                                                           .

و شش ماه بعد یعنی توی تولد دو سالگی کیاشا ، هر دو کلی بزرگ شده اند و هیچ نشانه ای از اون روزها در رفتارشون دیده نمیشه.

                                     ......................................................

این روزها از اینکه جلوی آینه بایسته و با خودش حرف بزنه لذت میبره. وقتی هم که حرفهاش تموم میشه با خودش بای بای میکنه و میره دنبال یه کار دیگه.

نقاشی کردن رو هم دوست داره ، یکماهی میشه که با مداد شمعی و مداد رنگی صفحات دفتر نقاشی اش رو خط خطی میکنه البته هنوز متوجه نشدم که راست دسته یا چپ دست !!! چون مداد رو با دست چپ میگیره و خط میکشه اما بعضی اوقات که وادارش میکنم  با دست  راست بگیره میبینم که خطوط پررنگ تری میکشه که نشون میده دست راستش قویتره. یه وقتایی دوست داره من براش نقاشی بکشم یه وقتایی هم میره سراغ مسعود. نقاشیهای من به واقعیت نزدیکتره و سعی میکنم اگر قراره که یه مامان بکشم واقعا" شبیه یه مامان بشه اما مسعود خیلی سنتی نقاشی میکشه !!!! یعنی همون نقاشی معروف چشم چشم دو ابرو دماغ و دهن یه گردو و .... به همین خاطر آرشیدا وقتی که با مسعود مشغوله ترجیح میده که فقط مامان و بابا رو نقاشی کنن و هر چی مسعود بهش اصرار میکنه که حالا بیا یه آرشیدا هم بکشیم میگه نه !!!! و اگر اصرار بیش از حد باشه بلند میشه و نقاشی رو جمع میکنه.

چند روزیه که موقع راه رفتن پاهاشو میکوبه به زمین ، چند باری براش توضیح دادم که طبقه پائین هم زندگی میکنن و ممکنه صدای پای تو ناراحتشون کنه پس باید سعی کنی که آهسته تر راه بری. حالا وقتی که من سرم گرم کارهای خودمم همونطور پرسروصدا راه میره ولی بمحض اینکه سرم رو بلند میکنم و به پاهاش نگاه میکنم فوری روی پنجه پا راه میره که مثلا" بی صدا باشه. برام جالبه که کاملا" میدونه جریان چیه و چه کاری درسته ولی اصرار داره که کار غلط رو انجام بده ، کم کم دارم نگران میشم .  

 

/ 0 نظر / 11 بازدید